5 priežastys kodėl norisi cukraus ir kaip tai valdyti

Noras vartoti cukrų gali būti sąlygotas įvairių veiksnių. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl žmonėms gali norėtis cukraus:

 1. Energetinis poreikis: Cukrus greitai suteikia energiją, nes yra greitai virškinamas ir greitai pateikia gliukozę į kraują. Tai ypač aktualu, kai jaučiamės pavargę ar išsekę.

 2. Emocinis komfortas: Dažnai cukrus siejamas su malonumu ir emociniu komfortu. Saldūs maisto produktai gali skatinti smegenų cheminių medžiagų, tokio kaip serotoniną, kuris vadinamas laimės hormonu, išsiskyrimą. Tai reiškia, kad saldumynai gali tapti būdu, kaip susidoroti su stresu, liūdesiu ar nuovargiu.

 3. Įpročiai ir aplinka: Jeigu esate pripratę valgyti saldumynus tam tikromis akimirkomis (pavyzdžiui, žiūrėdami filmą ar dirbdami prie kompiuterio), tai gali tapti įpročiu. Taip pat aplinka, kurioje dažnai yra lengvai prieinami saldūs užkandžiai, gali skatinti norą vartoti cukrų.

 4. Maisto medžiagų trūkumai: Kartais noras vartoti cukrų gali atsirasti dėl netinkamos mitybos ir maistinių medžiagų trūkumo. Organizmas gali "prašyti" greito energijos šaltinio, jeigu kasdienė mityba nėra subalansuota.

 5. Biologiniai veiksniai: Kūno įpročiai ir hormonai taip pat gali turėti įtakos cukraus poreikiui. Pavyzdžiui, moterims tam tikrose menstruacinio ciklo fazėse gali padidėti noras vartoti saldumynus.

Suprasti šias priežastis padeda atpažinti ir valdyti savo cukraus vartojimo įpročius. Jei pastebite, kad cukraus vartojimas tampa problema, svarbu įtraukti į savo mitybą daugiau natūraliai saldžių vaisių, subalansuoti mitybą ir ieškoti sveikesnių būdų tvarkytis su emocijomis ar stresu.

Kaip valdyti cukraus vartojimą?

Valdyti cukraus poreikį ir suvartojimą gali būti sudėtinga, bet yra keletas būdų, kaip tai padaryti efektyviau:

 1. Subalansuota mityba: Įtraukite į savo racioną daugiau sveikų baltymų, riebalų ir sudėtingųjų angliavandenių iš vaisių, daržovių, grūdų ir ankštinių augalų. Tai padės ilgiau išlikti sotiems ir mažiau norėti greitų cukrų.

 2. Reguliarus valgymas: Venkite ilgų pertraukų tarp valgymų. Reguliarus ir dažnas valgymas (kas 3-4 valandas) padės išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje, dėl ko mažiau kils noras suvalgyti kažką saldaus.

 3. Alternatyvos cukrui: Ieškokite sveikesnių alternatyvų įprastiems saldumynams. Pavyzdžiui, valgykite natūraliai saldžius vaisius, uogas, arba naudokite medų, agavų sirupą arba steviją kaip saldiklius.

 4. Fizinis aktyvumas: Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti norą vartoti saldumynus. Be to, manoma, kad fizinis aktyvumas gali padėti reguliuoti emocinę būseną ir mažinti streso lygį.

 5. Emocinė sveikata: Atkreipkite dėmesį į savo emocinę būseną. Jei pastebite, kad valgote saldumynus reaguodami į stresą, nerimą ar liūdesį, ieškokite sveikesnių būdų tvarkytis su emocijomis, pavyzdžiui, meditacija, joga, hobis ar bendravimas su draugais. Surasti balansą savyje, išmokti valdyti emocijas galite naudodami sahadža jogą. Tai nemokama meditacija, apie kurią plačiau rasite čia https://sahadzajoga.lt/

 6. Planuokite savo mitybą: Iš anksto suplanuokite savo valgiaraštį, kad būtų mažiau pagundų pasiduoti impulsyviam saldumynų valgymui. Pasiruoškite sveikus užkandžius, kuriuos galėtumėte greitai pasiimti, kai jaučiate alkį.

 7. Sąmoningumas valgant: Mokykitės valgyti sąmoningai, tai yra, skirkite dėmesį kiekvienam kąsnui, mėgaukitės maisto skoniu ir tekstūra. Tai padės geriau jausti sotumą ir sumažins norą per daug suvalgyti.

 8. Naudokite papildus, kurie mažina saldumynų potraukį, didina energiją, gerina medžiagų apykaitą

Šie metodai padės geriau valdyti cukraus vartojimą ir palaipsniui keisti įpročius į sveikesnius.

Kodėl papildas Project V - CH (Vision Chromvital+) tinka norint sumažinti saldumynų potraukį https://www.bukitesveiki.lt/produktai/chromvital

Papildas „Project V - CH (Vision Chromvital)“ skirtas mažinti saldumynų poreikį ir palaikyti bendrą organizmo būklę. Jo sudėtyje esantys ingredientai parinkti taip, kad padėtų reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir gerinti energijos lygius. Paanalizuokime kiekvieną sudedamąją dalį ir supraskime, kaip jos gali padėti mažinti potraukį saldumynams:

 • Juodasis eleuterokokas (Eleutherococcus senticosus): Šis adaptogenas padeda streso atsparumui ir pagerina bendrą energijos lygį, sumažinant poreikį ieškoti greito energijos šaltinio, kaip antai cukrus.
 • Spirulina (Spirulina platensis): Šis mėlynžalis dumblis yra turtingas baltymų ir vitaminų bei mineralų, kurie gali padėti stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir suteikti ilgalaikį sotumo jausmą šaltinis.

 • Gvaraninė paulinija (Paullinia cupana): Tai natūralaus kofeino šaltinis, kuris gali paskatinti medžiagų apykaitą ir energijos gamybą, taip pat gali padėti sumažinti alkio jausmą.

 • Vitaminas C (askorbo rūgštis): Vitaminas C svarbus antioksidantas, padedantis kovoti su oksidaciniu stresu ir palaikantis imuninę sistemą, kuris taip pat gali turėti įtakos mažinant potraukį saldumynams.

 • Kokamedžio sėklos (Cola nitida): Šaltinis kofeino ir kitų stimuliuojančių medžiagų, kurios gali padėti palaikyti budrumą ir sumažinti nuovargį.

 • Chromas: Chromas labai svarbus mikroelementas, reguliuojantis angliavandenių apykaitą ir padedantis išlaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje. Tai padeda kontroliuoti potraukį saldumynams.

 • Kofeinas: Nedidelis kofeino kiekis gali paskatinti medžiagų apykaitą ir energijos lygius, tačiau yra pakankamai mažas, kad nesukeltų pernelyg didelio poveikio.

 • Eleuterozidai: Bioaktyvios medžiagos, esančios juodąjame eleuterokoke, kurios padeda stiprinti organizmo atsparumą stresui ir gerinti bendrą sveikatą.

Kodėl verta naudoti papildą NRG? https://www.bukitesveiki.lt/produktai/nrg

Šis papildas naudingas ne tik norint sumažinti cukraus vartojimą, bet ir palaikant bendrą organizmo sveikatą ir energijos lygį, o jo sudėtis pritaikyta tiek sportininkams, tiek tiems, kurie siekia kontroliuoti svorį ir pagerinti savo emocinę būklę. Štai keletas jo savybių ir naudų:

 1. Chromas (chromo polinikotinatas): Chromas padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, kas yra svarbu mažinant potraukį saldumynams. Be to, jis prisideda prie svorio mažinimo ir gali padidinti raumenų masę.

 2. Vitaminas B6: Šis vitaminas būtinas nervų sistemos ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybai. Jis taip pat gali padėti sumažinti pyridoxino trūkumą ir anemiją, stiprina imuninę sistemą.

 3. Vitaminas B12 (cianokobalaminas): Būtinas sveikai medžiagų apykaitai ir kraujo ląstelių formavimui, taip pat prisideda prie energijos gamybos.

 4. Kalcis (Aqvaminas): Aqvaminas - unikalus jūros dumblių mineralų papildas, turintis aktyvų kalcį ir 72 įvairius mineralus, kurie palaiko kaulų, dantų, raumenų, nervų ir širdies sveikatą. Jis taip pat gali mažinti uždegimus ir sąnarių skausmą.

 5. Magnis (karbonatas): Magnis prisideda prie ląstelių formavimosi, nervų sistemos, raumenų ir širdies sveikatos.

 6. Cinkas: Padeda ląstelių augimui ir dauginimuisi, stiprina imuninę sistemą, palaiko odos, nagų ir plaukų būklę, taip pat turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių.

 7. Beta fenetilaminas: Skatina laimės hormonų, kaip endorfinų, gamybą, pagerina nuotaiką, mažina depresijos simptomus, didina energijos lygį, ir gali turėti apetitą slopinantį poveikį.

 8. Žaliosios arbatos ekstraktas: Suteikia energiją, palaiko širdies ir kraujagyslių sveikatą dėl savo antioksidantinių ir priešuždegiminių savybių.

 9. Cholino bitartratas: Svarbus ląstelių atsinaujinimui, nervų ir kepenų sveikatai, palaiko normalų riebalų ir cholesterolio apykaitos procesą.

 10. 5-hidroksitriptofanas (5HTP): Natūralus apetito kontroliavimo papildas, padedantis išvengti persivalgymo ir reguliuojantis dopamino gamybą, kas mažina alkio jausmą.

 11. Vanadis: Naudojamas cukriniam diabetui, mažam cukraus kiekiui kraujyje ir širdies ligoms gydyti, taip pat sportiniams rezultatams pagerinti.

 12. Alfa - keto gliutaro rūgštis (AKG): Dalyvauja amino rūgščių, reikalingų baltymų sintezei, susidaryme, stiprina sportinę veiklą.

5 priežastys kodėl norisi cukraus ir kaip tai valdyti paveikslėlis